المپدیا

دانش‌نامه‌ی المپیاد کامپیوتر ایران

ابزار کاربر

ابزار سایت


سوالات المپیاد:متفرقه:سوال های ای سی ام سایت تهران:دوره ی ۱۳:c

Pausotopic messages

باتوجه به افزایش دسترسی به تلفن‏ های همراه و همچنین کاهش هزینه پیام‌های کوتاه $(SMS)$، این گونه پیام‌های متنی رفته رفته محبوب‌تر شده‌اند. البته برای استفاده از این پیام ها تلفن همراه شما باید به سامانه‌ای برای تایپ حروف مجهز باشد. یکی از این سامانه‌های معتبر سامانه چند-ضربه ایست که در آن (مانند شکل) حروف روی 8 کلید (3 یا 4 حرف روی هر کلید) به ترتیب چاپ شده اند. نحوه کار سامانه به این صورت است که با تکرار فشار دادن یک کلید حروف بعدی آن کلید به صورت دوره‌ای انتخاب می‌شوند. برای مثال با دوبار فشار دادن کلید «4» حرف $"H"$ تایپ خواهد شد. البته پس از گذشت زمان معینی از هر بار فشار دادن کلید و یا فشار دادن دکمه‌ای دیگر، حرف جاری به صورت خودکار تایپ می‌شود. بنابراین در صورتی که به این زمان معین دقت نشود ممکن است حرف یا حروفی به اشتباه تایپ شوند. به طور مثال اگر بخواهیم حرف $"C"$ را تایپ کنیم باید سه مرتبه و با رعایت بازه زمانی مذکور دکمه «2» را فشار دهیم. اما در صورتی که بیش از حد پس از هر بار فشار دادن این دکمه صبر کنیم ممکن است با یکی از نتایج $"AAA"$، $"AB"$ و یا $"BA"$ مواجه شویم. همچنین به عنوان مثالی دیگر اگر بخواهیم حروف $"QP"$ را تایپ کنیم و به اندازه کافی پس از دوبار فشار دادن دکمه «7» منتظر نمانیم، ممکن است با نتیجه $"R"$ مواجه شویم.

دو پیام را مشابه-بی وقفه گوییم اگر و فقط اگر با کم و زیاد کردن مدت زمان انتظار بین فشار دادن کلید ها به یک‌دیگر قابل تبدیل باشند. وظیفه شما تعیین مشابه-بی وقفه بودن دو پیام داده شده است. میتوانید فرض کنید هر حرف در هریک از پیام ها با کم‌ترین تعداد فشار دادن کلید‌ها تایپ شده است. به طور مثال برای تایپ حرف $"U"$ هرچند که می‌توان با پنج بار فشار دادن دکمه «8» این کار را انجام داد اما باید فرض شود که تنها دو بار این فشار داده شده است.

ورودی

ورودی شامل تعدادی سناریو است. خط اول ورودی شامل یک عدد $n$، تعداد سناریوها می‌باشد. هر سناریو شامل دو کلمه می‌باشد که در دو خط متوالی نمایش داده می‌شوند. هر کلمه رشته ای از حروف بزرگ $(A-Z)$ با اندازه حداقل 1 و حداکثر 150 می‌باشد.

خروجی

برای هر سناریو در خطی جداگانه، در صورتی که دو کلمه مشابه-بی وقفه هستند $"YES"$ و در غیر این صورت $"NO"$ چاپ کنید.

محدودیت‌ها

  • محدودیت زمان: ۱۰ ثانیه
  • محدودیت حافظه: ۲۵۶ مگابایت

ورودی و خروجی نمونه

ورودی نمونه خروجی نمونه
3
QQ
PS
AAAAA
CC
ABC
CBA
NO
NO
YES

ابزار صفحه